BK/MDA-V-1/100R
Description
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
DataSheet
BK/MDA-V-1/100R PDF
Type Description
Series:MDA
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):10 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:-
Size / Dimension:0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)