047103.5NRT1
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC
Catalog
Fuses
DataSheet
047103.5NRT1 PDF
Type Description
Series:PICO® II 471
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):3.5 A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Axial
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:PSE, UR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)