3298250.Z
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 250A 32VDC MODULE
Catalog
Fuses
DataSheet
3298250.Z PDF
Type Description
Series:ZCASE
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):250 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Module
Breaking Capacity @ Rated Voltage:2kA
Melting I²t:160000
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:1.185" L x 1.047" W x 0.634" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)