0MIN015.VP
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 15A 32VAC/VDC 5PK CARD
Catalog
Fuses
DataSheet
0MIN015.VP PDF
Type Description
Series:MINI®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:32 V
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:Blade, Miniature
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:SAE
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)