0452.375MRSN
Description
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC 2SMD
DataSheet
0452.375MRSN PDF
Type Description
Series:NANO²® 452
Package:Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps):375 mA
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.101
Approval Agency:CSA, UR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)