APR58-UL-15A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 15A 58VDC BLADE
Catalog
Fuses
DataSheet
APR58-UL-15A PDF
Type Description
Series:APR58-UL
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:58 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, ATO/ATC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:270
Approval Agency:cURus, UL248-1
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MDQ-6
MDQ-6
BUSS SMALL DIMENSION FUSE
BK/GDB-V-32MA
BK/GDB-V-32MA
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
3298225.Z
3298225.Z
FUSE AUTO 225A 32VDC MODULE
APR58-UL-15A
APR58-UL-15A
FUSE AUTO 15A 58VDC BLADE