ZCAS100.XP
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE ZCASE MEGA 32V 100A 1-PC CA
Catalog
Fuses
DataSheet
ZCAS100.XP PDF
Type Description
Series:ZCASE
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):100 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Module
Breaking Capacity @ Rated Voltage:2kA
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:1.185" L x 1.047" W x 0.634" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FMM-15
FMM-15
FUSE AUTO 15A 32VDC AUTO LINK
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM