0MEG150.L
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 150A 32VAC/VDC 50 PK
Catalog
Fuses
DataSheet
0MEG150.L PDF
Type Description
Series:MEGA®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):150 A
Voltage Rating - AC:32 V
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Auto Link
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:Orange
Size / Dimension:1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)