0452.500MRSN
Description
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC 2SMD
DataSheet
0452.500MRSN PDF
Type Description
Series:NANO²® 452
Package:Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps):500 mA
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.24
Approval Agency:CSA, UR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FSO-9A
FSO-9A
AUTO GLASS - 1/4"X7/8", FAST 9A