B57238S0100M051
Description
ICL 10 OHM 20% 5A 16MM
DataSheet
B57238S0100M051 PDF
Type Description
Series:S238
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
R @ 25°C:10 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:5 A
R @ Current:-
Diameter:0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Approval Agency:UL
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MF73T-1 5/12
MF73T-1 5/12
ICL 5 OHM 20% 12A 20MM
SL22 5R006-A
SL22 5R006-A
ICL 5 OHM 20% 6A 22MM
MS32 1R036
MS32 1R036
ICL 1 OHM 25% 36A 31MM
B57238S0100M051
B57238S0100M051
ICL 10 OHM 20% 5A 16MM
SiT3372AI-4E9-28NU184.320000T
SiT3372AI-4E9-28NU184.320000T
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL