B57237S0220M000
Description
ICL 22 OHM 20% 2.8A 15MM
DataSheet
B57237S0220M000 PDF
Type Description
Series:S237
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:22 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:2.8 A
R @ Current:-
Diameter:0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Approval Agency:UL
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SG110
SG110
ICL 2 OHM 15% 18A 22.86MM
SG200
SG200
ICL 5 OHM 15% 7A 15.24MM
B57364S2109A2
B57364S2109A2
ICL 1 OHM 20% 16A 21MM
B57237S0220M000
B57237S0220M000
ICL 22 OHM 20% 2.8A 15MM