ICL321R030-01
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
VIGOR # :
Description
ICL 1 OHM 20% 30A 32MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
ICL321R030-01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:1 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:30 A
R @ Current:20 mOhms
Diameter:1.260" (32.00mm)
Lead Spacing:0.310" (7.87mm)