B57237S0150M051
Description
ICL 15 OHM 20% 3A 15MM
DataSheet
B57237S0150M051 PDF
Type Description
Series:S237
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
R @ 25°C:15 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:3 A
R @ Current:-
Diameter:0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)