MF72-020D15
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 20 OHM 20% 4A 17.5MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-020D15 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:20 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:4 A
R @ Current:288 mOhms
Diameter:0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL22 2R510
SL22 2R510
ICL 2.5 OHM 20% 10A 22MM
CL-30A
CL-30A
ICL 2.5 OHM 25% 8A 19.56MM
MM35 0R560
MM35 0R560
ICL 500 MOHM 25% 60A 68MM
MF72-020D15
MF72-020D15
ICL 20 OHM 20% 4A 17.5MM
SiT3373AI-2B3-30NX312.500000X
SiT3373AI-2B3-30NX312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
BXA40-48S2V9-S
BXA40-48S2V9-S
DC DC CONVERTER 2.9V 40W
JT01RE10-35S-LC
JT01RE10-35S-LC
CONN RCPT HSG FMALE 13POS INLINE