NTPA74R0LBMB0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
ICL 4 OHM 15% 2.3A 7MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
NTPA74R0LBMB0 PDF
Type Description
Series:NTPA7
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
R @ 25°C:4 Ohms
Tolerance:±15%
Current - Steady State Max:2.3 A
R @ Current:-
Diameter:0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)