SL1580003
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
ICL 80 OHM 25% 3A 15.5MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
SL1580003 PDF
Type Description
Series:SL15
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:80 Ohms
Tolerance:±25%
Current - Steady State Max:3 A
R @ Current:530 mOhms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.307" (7.80mm)
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL15 5R006
SL15 5R006
ICL 5 OHM 20% 6A 15.5MM
B57236S160M54
B57236S160M54
ICL 16 OHM 20% 2.9A 11.5MM
B57236S200M54
B57236S200M54
ICL 20 OHM 20% 2.8A 11.5MM
W 200 - 4 OHM
W 200 - 4 OHM
HIFI WOOFER
SHOULDER SCREW, HEX SOCKET, 5/16
TAPE DBL COATED GRAY 2"X 5YDS
SL1580003
SL1580003
ICL 80 OHM 25% 3A 15.5MM