TV06B510JB-HF
Description
TVS DIODE 51V 82.4V SMB
DataSheet
TV06B510JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):51V
Voltage - Breakdown (Min):56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.28A
Power - Peak Pulse:600W