TV06B330JB-G
Description
TVS DIODE 33V 53.3V SMB
DataSheet
TV06B330JB-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.26A
Power - Peak Pulse:600W