ESDALC6V1P5
Description
TVS DIODE 3V SOT665
DataSheet
ESDALC6V1P5 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:4
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3V
Voltage - Breakdown (Min):6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:30W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)