TV04A251J-HF
Description
TVS DIODE 250V 405V SMA
DataSheet
TV04A251J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):250V
Voltage - Breakdown (Min):279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):990mA
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)