30KPA108A-HRA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 108V 175.2V P600
DataSheet
30KPA108A-HRA PDF
Type Description
Series:30KPA-HRA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):108V
Voltage - Breakdown (Min):120.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:175.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):172.9A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TA)