5.0SMDJ54A-T7
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
DataSheet
5.0SMDJ54A-T7 PDF
Type Description
Series:5.0SMDJ
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Breakdown (Min):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):57.5A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)