ESDA14V2L
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12V SOT23-3
DataSheet
ESDA14V2L PDF
Type Description
Series:ESDA, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:2
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:300W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)