MPLAD30KP36A
Description
TVS DIODE 36V 58.1V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP36A PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
Voltage - Breakdown (Min):40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):516A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)