TV04A121J-G
Description
TVS DIODE 120V 193V SMA
DataSheet
TV04A121J-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.07A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)