M1.5KE39CA
Description
TVS DIODE 33.3V 53.9V CASE-1
DataSheet
M1.5KE39CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33.3V
Voltage - Breakdown (Min):37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):28A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)