TV50C750J-G
Description
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
DataSheet
TV50C750J-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):75V
Voltage - Breakdown (Min):83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):41.74A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)