CDSOD323-T15SC
Description
TVS DIODE 15V 33V SOD323
DataSheet
CDSOD323-T15SC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:33V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:40pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)