SMB10J9.0AHM4G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 9V 15.4V DO214AA
DataSheet
SMB10J9.0AHM4G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9V
Voltage - Breakdown (Min):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):64.9A
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)