SMAJE400CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 400V 648VC 400W SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMAJE400CA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):400V
Voltage - Breakdown (Min):447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):600mA
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)