SLD5S27A
Description
TVS DIODE 3600W UNI SMTO-263 27V
DataSheet
SLD5S27A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):27V
Voltage - Breakdown (Min):29.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:43.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):83A
Power - Peak Pulse:3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)