15KPA33A
Description
TVS DIODE 33V 54.7V P600
DataSheet
15KPA33A PDF
Type Description
Series:15KPA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:54.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):276.1A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)