SMBJ15CA-TR
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 15V 32.5V SMB
DataSheet
SMBJ15CA-TR PDF
Type Description
Series:SMBJ, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.1A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)