SMP15A-M3/84A
Description
TVS DIODE 15V 24.4V DO220AA
DataSheet
SMP15A-M3/84A PDF
Type Description
Series:TransZorb®, eSMP®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.4A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)