P4SMAJ43
Description
TVS SMA 43V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ43 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:76.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)