DM5W13A-13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DO-
DataSheet
DM5W13A-13 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):167A
Power - Peak Pulse:3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)