SMAJ11CA R3G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AC
DataSheet
SMAJ11CA R3G PDF
Type Description
Series:SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):22A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)