TV50C580J-G
Description
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
DataSheet
TV50C580J-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
Voltage - Breakdown (Min):64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):53.95A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)