SMCJE210CA
Description
TVS DIODE 210V 337VC 1500W SMC
DataSheet
SMCJE210CA PDF
Type Description
Series:SMCJE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):210V
Voltage - Breakdown (Min):233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:337V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.5A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)