20KPA32-B
Description
TVS DIODE 32V 57.02V P600
DataSheet
20KPA32-B PDF
Type Description
Series:20KPA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):32V
Voltage - Breakdown (Min):33.77V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:57.02V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):372A
Power - Peak Pulse:20000W (20kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)