DFLT33A-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 33V 53.3V POWERDI 123
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
DFLT33A-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.22A
Power - Peak Pulse:225W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)