1.5KE36CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 30.8V 49.9V DO201AE
DataSheet
1.5KE36CA-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30.8V
Voltage - Breakdown (Min):34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)