1.5KE150A R0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 128V 207V DO201
DataSheet
1.5KE150A R0G PDF
Type Description
Series:1.5KE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):128V
Voltage - Breakdown (Min):143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.6A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)