MPLAD15KP45A
Description
TVS DIODE 45V 72.7V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP45A PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):207A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)