MPLAD6.5KP15CA
Description
TVS DIODE 15V 24.4V PLAD
DataSheet
MPLAD6.5KP15CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):267A
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)