MSMLG15A
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 15V 24.4V DO215AB
DataSheet
MSMLG15A PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Package:Bulk
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):123A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)