ESDALC6V1-5M6
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3V 6UQFN
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESDALC6V1-5M6 PDF
Type Description
Series:ESDA, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:5
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3V
Voltage - Breakdown (Min):6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:30W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:12pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)