15KPE220CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 220V 352.5VC 15KW AXL
DataSheet
15KPE220CA PDF
Type Description
Series:15KPE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):220V
Voltage - Breakdown (Min):246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:352.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):42.8A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)