MA15KP60AE3
Description
TVS DIODE 60V 97.3V DO204AR
DataSheet
MA15KP60AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:97.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):154A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)