SMCJ64CA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 64V 103V DO214AB
DataSheet
SMCJ64CA PDF
Type Description
Series:SMCJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.6A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)